Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce plików cookies.

WYDZIAŁ DORADZTWA I PROMOCJI GOSPODARCZEJ

Wydział Doradztwa i Promocji Gospodarczej mieszczący się w Izbie Rzemieślniczej prowadzi Punkt Bezpłatnego Doradztwa dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
Najważniejszym zadaniem wydziału jest ułatwienie zakładom rzemieślniczym, małym i średnim przedsiębiorcom oraz osobom fizycznym podejmującym działalność gospodarczą dostępu do wiedzy na temat zarządzania przedsiębiorstwem, jak i pozyskiwania praktycznych informacji o prowadzeniu działalności gospodarczej.
Wydział Doradztwa pełni rolę punktu pierwszego kontaktu dla firm, rzemieślników, przedsiębiorców, które chcą się dostosować do wymogów jednolitego rynku Unii Europejskiej i skorzystać z dotacji oferowanych przez programy pomocowe Phare.

Realizując to zadanie wydział doradztwa podejmuje następujące działania:

  • oferuje proste usługi doradcze i informacyjne na temat administracyjno - prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania przedsiębiorstwem (udzielanie porad z dziedziny prawa, marketingu, finansów i podatków);
  • dbanie o interesy zrzeszonych członków i pomoc merytoryczną w prowadzeniu działalności gospodarczej;
  • udzielanie informacji o programach europejskich, dostępnych dla polskich firm i instytucji, jak również innych formach wspierania małej i średniej przedsiębiorczości;
  • udzielanie informacji o dostępnej na rynku ofercie finansowania zewnętrznego:
    • np. ofert banków skierowanych do zakładów rzemieślniczych oraz małej i średniej przedsiębiorczości (warunki udzielania kredytu, pożyczki, bieżące oprocentowanie czy okres kredytowania itp.)
    • ofert instytucji finansujących jak np. firm leasingowych, funduszy poręczeń kredytowych - pożyczkowych czy funduszy kapitałowych itp.

Osoba kontaktowa:

Dorota Miśkiewicz - Zastępca Dyrektora d.s. projektów Unii Europejskiej
Tel. (0-91) 422-45-58 pok.11A
e-mail: d.miskiewicz@irszczecin.pl

SzukajSzukaj
Szczecin, 23 Lipiec 2018 |
13:57:07
Imieniny obchodzą: